تعبیر شنیدن اذان در زمانی غیر از وقت آن

تعبیر شنیدن اذان در غیر وقتش، اشارات آن بر حسب مضمون و جزئیات رؤیت فرق می کند، زیرا تعبیر خواب عموماً به همین امر بستگی دارد، چنان که می بینیم این رؤیت گاهی ممدوح است نه ممدوح. در مواقع دیگر، بنابراین مفهوم آن را از طریق سایت Tabirgar.ir برای شما توضیح خواهیم داد.

تعبیر شنیدن اذان در زمانی غیر از وقت آن

اذان بهترین سخنی است که انسان در خواب می شنود، زیرا بهترین و کافی است، اما اگر در زمان معین نباشد، البته تعبیر دیگری خواهد داشت. به طور کلی تفسیر رویا به شرح زیر است:

 • در رؤیا دلالت دارد که صاحب آن در واقعیت زیاد دروغ می گوید، پس می توان گفت که این رؤیت برای او رؤیت هشدار دهنده است تا از این حرام ها دور شود تا خداوند بر او خشم نگیرد.
 • اگر ببیند که در خواب صدای اذان را بشنود، این رؤیت نشان می دهد که افراد زیادی نسبت به او کینه و حسد دارند و بدون اطلاع او نیز از او سخن می گویند، پس خواهد گفت. باید مراقب اطرافیانش باشد
 • اگر خود بيننده در وقتى غير از وقتش در خواب اذان را بخواند; پس این بینش گواه بر این است که او فردی فاسد است که از آموزه های دین خود به طور کامل پیروی نمی کند، علاوه بر این، او کارهای ناپسند بسیاری انجام می دهد که بر کل زندگی او تأثیر منفی می گذارد.
 • دیدن بیننده که مرده ای در خواب اذان می گوید; این نشان می دهد که او به خاطر کارهای نادرستی که در زندگی انجام می دهد از عذاب خداوند متعال می ترسد، بنابراین پس از دیدن این خواب باید آنها را رها کند.
 • تعبیر شنیدن اذان در زمانی غیر از وقت آن برای مجرد

  دیدن این خواب دختر مجرد بیانگر این است که او تمایل دارد از گناه دوری کند، علاوه بر این که برای او نشانه های دیگری نیز وجود دارد که با این امر موافق است و با توجه به محتوای رویا با آن در تضاد است، بنابراین اکنون به شما نشان خواهیم داد تفسیر تمام موارد او به شرح زیر است:

 • اگر ببیند که نماز را در زمانی غیر از وقتش در خواب بشنود; یعنی دختر خوبی است که نماز را دوست دارد و برپا می کند و با همه با حسن نیت و زیبا و خودجوش رفتار می کند.
 • دیدن اذان او در زمانی غیر منتظره در خواب; این امر حکایت از بد آبروی او دارد، زیرا معلوم است که صدای زن عوره است و لذا این امر در تعبیر رؤیت به طور کلی نمود پیدا می کند.
 • اگر ببیند در خواب شیخ را از اقامه نماز در وقت غیر وقت باز می دارد; یعنی دختر خوبی است و به تمام مسائل دینی خود اهمیت می دهد.
 • همچنین بخوانید : تعبیر شنیدن اذان در خواب

  تعبیر شنیدن اذان در زمانی غیر از وقت آن برای متاهل

  زن متاهلی که این خواب را می بیند از این جهت در زمره صالحان به حساب می آید، زیرا مایل است نماز خود را به موقع بخواند و اینک تعبیر این رؤیا را برای زن شوهردار به شرح زیر به شما نشان می دهیم:

 • رویت عموماً بیانگر این است که او زنی صالح است و می‌خواهد در نزد پروردگارش جایگاه خوبی داشته باشد تا در زمره صالحان نوشته شود و از این رو باید به تمام وظایف دینی خود عمل کند.
 • دیدن اینکه شخصی هست که گویا در وقت نامشخصی در گوش او اذان را تکرار می کند; دلالت بر این دارد که او زنی صالح است که از شهوات خود پیروی نمی کند، بلکه در تمام عمر در کاری که انجام می دهد از قلب و وجدان خود پیروی می کند.
 • اگر ببیند مؤذنى اذان مى‏گوید تا مردم از کار برخاسته و در خواب به نماز مى‏آیند و این وقت اول وقت نماز نبود، این رؤیت حکایت از آمدن دارد. خیر و برکت برای او در زندگی از هر طرف و آن در صورتی است که از دعا در زمانش تغییر نکند.
 • تعبیر شنیدن اذان در زمانی غیر از وقت آن برای باردار

  معروف است که زن باردار از هر اتفاقی که در اطرافش می گذرد، به دلیل ترس از فرزندش که در شکمش است، بسیار می ترسد و چون نماز از چیزهای آرامش دهنده روح است، این موضوع در تفسیر این رؤیا را که به شرح زیر تقدیم شما می کنیم:

 • بینش او این است که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله کسی است که نماز را به جای می آورد و در خواب در زمانی غیر از وقتش اذان می گوید; دلالت بر ترس شدید او از زایمان دارد، مخصوصاً اگر در ماه های آخر بارداری باشد و این بینش ستودنی است که به دلش آرامش می دهد.
 • اگر مؤذن در خوابش مرد بزرگی باشد; و در وقت دیگری اذان می گفت یعنی برای دیگر فرزندانش می ترسد که اگر در هنگام زایمان اتفاقی برای او افتاد آنها را به حال خود رها کند اما بینایی از سلامت او و جنینش بعد از زایمان خبر می دهد.
 • همچنین بخوانید : اذان خواندن در خواب

  تعبیر شنیدن اذان در زمانی غیر از وقت آن برای مطلقه ها

  یک زن مطلقه به دلیل وضعیت بد روانی که در این زمان به سر می برد، به ویژه پس از جدایی مستقیم از همسرش، دچار انحراف افکار می شود و به همین دلیل این موضوع روی رویاهای او تأثیر می گذارد و اکنون تعبیر این بینش را به شما نشان خواهیم داد. برای او به شرح زیر است:

 • دیدن او که در خواب صدای اذان را خارج از وقتش می شنود; بیانگر این است که او زن خوبی است و شوهرش کسی است که از او جدا شد.
 • اگر شوهرش کسی باشد که در خواب در غیر وقت او اذان بگوید; این بدان معنی است که او هنوز نسبت به او احساس عشق و ارادت دارد، یعنی خیلی دوست دارد خیلی زود به او بازگردد.
 • در صورتی که ببیند یک شخص غریبه مردم را صدا می کند. تا زمانی که در خواب در وقت دیگری غیر از وقت خود نماز بخوانند، این بدان معناست که او در معرض غیبت قرار می گیرد و بدون اطلاع شوهر و خانواده اش درباره او صحبت می کند.
 • تعبیر شنیدن اذان در زمانی غیر از وقت آن به بیوه

  زن بیوه در این زمان شرایط بسیار سختی را سپری می کند و در اینجا منظور ما دوران بعد از فوت همسر عزیزش است که این امر بر وضعیت روحی و روانی او بسیار تأثیر می گذارد و او را همیشه غمگین و غمگین می کند. اکنون تفسیر زیر را از این رویا به شما نشان خواهیم داد:

 • در صورتی که ببیند در خواب از شوهر آمرزیده خود بدون قرار او به اذان گوش می دهد; یعنی خیلی دلش برایش تنگ شده و به او هم نیاز دارد، چون بعد از مرگش همه چیز به گردنش افتاد، مسئولیت ها و تربیت بچه ها و همه چیزهایی که با هم در زندگی مشترک داشتند.
 • دیدن او که در خواب اذان می‌گوید و اوقات صحیح نمازهای پنج‌گانه را مشخص می‌کند. این نشان می دهد که او زنی مسئولیت پذیر است که در زندگی می توان به هر چیزی اعتماد کرد، زیرا باعث می شود شوهرش به فرزندان و تربیت خوب آنها افتخار کند.
 • همچنین بخوانید : تعبیر خواب تشهد در خواب

  تعبیر دیدن اذان از نظر دین اسلام

  در گفت و گوی خود درباره تعبیر شنیدن اذان در غیر وقت خود، باید یادآور شویم که در سنت رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم حدیثی وجود دارد که به طور تخصصی در اذان است. نماز و اذان و چنین آمد:

  «هنگامی که رسول خدا صلی الله علیه و آله دستور داد زنگ به صدا درآید تا مردم برای نماز جمع شوند، مردی در حالی که خوابیده بودم و زنگوله ای در دست داشت دور من می گشت، به او گفتم. : ای بنده خدا! آیا زنگ را می فروشید؟ فرمود: پس گفت: با آن چه مى كنى؟

  گفت: پس گفتم: او را به نماز می خوانیم. گفت: به تو نگویم چه چیزی برای تو بهتر از آن است؟? گفت: به او گفتم: آری، پس گفت: بگو: خدا بزرگ است، خدا بزرگ است، خدا بزرگ است، خدا بزرگ است، شهادت می دهم که معبودی جز خدا نیست… «به آخرین کلمه اذان.»

  بامداد نزد رسول خدا صلی الله علیه و آله آمدم و آنچه را دیده بودم به او عرض کردم، فرمود: انشاء الله این رؤیت واقعی است، با بلال برخیز و آنچه را که می داری به او بگو. دید، و اجازه دهید آن را اعلام کند. از تو صدا در آورد گفت: پس با بلال برخاستم و به ملاقات او رفتم و او اذان می‌کرد.

  گفت: عمر بن خطاب در حالى كه در خانه اش بود از آن خبر شنيد، در حالى كه رداي خود را مى كشيد بيرون رفت و گفت: سوگند به آن كه تو را به حق فرستاد! من همونطور که اون دید دیدم رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: الحمدلله. [صحيح المسند بتحديث البُخاري].

  از طریق این حدیث شریف می توان فهمید که دیدن نماز یا اذان در خواب به طور کلی، چه به موقع باشد و چه نباشد، بدون در نظر گرفتن نوع و جسم بیننده، برای بیننده مژده است. و شرایط روحی و روانی نیز، اما تفاوت شکل اذان از صیغه ثابت فال بد است.

  تعبیر خواب می تواند تا حدودی در دین اختلال ایجاد کند، مخصوصاً اگر مربوط به یکی از چیزهای اساسی آن باشد، و این چیزی است که به طور کلی در تعبیر شنیدن اذان در خارج از وقتش قرار نمی گیرد، اما باید تعابیر را به خدا واگذار کنیم. و بر او توکل کن

  نوشته های مشابه

  دکمه بازگشت به بالا