تعبیر خواب کعبه توسط ابن سیرین

ما به شما خدمات تعبیر خواب و رؤیا 2021 را برای بزرگترین مفسران مانند ابن سیرین، النابلسی، ابن شاهین و الوسیمی ارائه می دهیم و شامل تعبیر نمادهای مختلف همانطور که در کتب مفسران آمده است.

تعبیر خواب کعبه ابن سیرین تعبیر خواب کعبه نابلسی تعبیر کعبه در خواب زن مجرد تعبیر کعبه در خواب زن متاهل تعبیر خواب کعبه در خواب حامله دیدن کعبه و نگاه کردن به آن تعبیر دیدن کعبه و قدم زدن در آن و ورود به آن تعبیر دید بیمار به کعبه و ورود به آن نماز خواندن کعبه در خواب شناور شدن اطراف کعبه در گریه در مقابل کعبه در یک خواب تعبیر دیدن کعبه در جای اشتباه کعبه را در خانه در خواب دیدم.

تعبیر کعبه در خواب برای دختر، دختر مجرد، برای زن شوهردار، برای زن حامله، خواه از راه دور دست بزند، و دعا برای ابن سیرین، نابلسی، امام صادق و غیره.

تعبیر خواب کعبه توسط ابن سیرین

 1. رؤیت کعبه شریفه دلالت بر مسجد و نماز و مسجد دارد چون خانه تفریح ​​است و رؤیت به عدالت و مساوات اشاره دارد زیرا همه مسلمانان در این مکان پاک و شریف جمع می شوند و برابر می شوند و بین ثروتمندان فرقی نیست یا فقیر، مرد، زن، سفید یا سیاه، زیرا همه در یک جا طواف می کنند و مناسک انجام می دهند، یکی از آنها این است که دیدن کعبه اشاره به محبت خداوند متعال و التزام به دین اسلام است، چنانکه فرموده است که کعبه به عفو و بخشش اشاره دارد، زیرا وقتی مسلمان به آنجا می رود و حج یا عمره را به جا می آورد، تمام گناهان خود را می شوید.
 2. دلالت بر کسی دارد که از او پیروی می کند و به هدایت او هدایت می شود و به فرمان او باز می گردد و با دیگران مخالفت نمی کند، مانند اسلام، قرآن، سنت، قرآن، سلطان، حاکم، عالم، پدر، ارباب، شوهر، مادر و زن
 3. ممکن است دلالت بر بهشت ​​کند زیرا خانه خداست و بهشت ​​خانه اوست و به آن راه دارد.
 4. ممکن است نشان دهد که مساجد و مساجد در مورد فصول، جماعات، بازارها و فضاهای باز چه چیزی را نشان می دهند.
 5. هر که ببیند کعبه خانه‌اش شده است، مردم او را می‌جویند و برای مقامی که به دست می‌آورد، یا دانشی که می‌آموزد، یا بزرگوار، بلندمرتبه، سلطان یا زاهدی که ازدواج می‌کند، در درگاهش جمع می‌شوند.
 6. اگر برده باشد، اربابش او را آزاد می کند، زیرا خداوند متعال خانه او را از دست ظالمان آزاد کرده است، اما اگر در اطراف آن باشد یا برخی از مناسک آن را انجام دهد، به یک سلطان، یک عالم، یک عابد خدمت می کند. ، پدرش، مادرش، همسر یا ارباب با نصیحت و درستی و زحمت و زحمت.
 7. اگر در خواب ببیند که به او وارد شد، اگر مجرد باشد ازدواج می کند، اگر کافر باشد اسلام می آورد، اگر کوتاهی کند به نماز و صالح باز می گردد و در صورت نافرمانی از پدر و مادرش اطاعت می کند.
 8. مگر اینکه برای امری که زیاد شدن خواب و حال او در بیداری به منزله سلطان یا حاکم یا فقیهی وارد شود، مگر اینکه در بیداری بترسد، زیرا از هر که بخواهد در امان است.
 9. اگر مریض باشد، این همان مرگ و پیروزی اوست، به ویژه اگر در خواب او را در حالتی ساکت و بی زبان و پاسخگو و برهنه نزد او ببرند.
 10. ولى اگر او را در وطنى يا محلى ديد، اگر خواب براى ديدنده است و چون آن را مى بيند جمعى را با او نبيند، به حال او بنگر.
 11. اگر آن را در جاي خود يا در جاي خود ببيند و در حالي كه زن با او است داخل شود، به او داده مي شود.
 12. اگر وارد او شد، به دلیل نزدیکی کعبه از او پس از دوری و سختی دوری، با عجله وارد خانه او می شود.
 13. اگر كسی كه در دین خود سهل انگاری می كند یا نماز را غفلت می كند، در این امر ببیند، برای او انذار و انذار است از ترك كاری كه باید آن را در جای خود به آن سوق دهد.
 14. اگر از واجبان حج است و از آن غفلت کرده، او را در خود یاد می کند و از او می خواهد که نزد او بیاید.
 15. اگر هیچ کدام از اینها نباشد و بینش این باشد که مردم عادی در خواب دور آن جمع شوند و در خواب سر و صدایشان بر سر آن باشد، یا سلطان عادل که پیشاپیش آنها می آید، یا حاکم، یا عالم، یا امامی که از زیارت مردم یا مسافرت طولانی می آید، یا بعد از مسافت مسافت در برابر حادثه ای که برایش پیش می آید، از خانه بیرون می رود، یا تکلیف واجب یا مرده ای که برای او می میرد، پس مردم به او اقتدا می کنند و می گردند. برای او دعا می کند و از او طلب خیر می کند و غیره
 16. کعبه در خواب خلیفه، شهریار یا وزیر است و سقوط دیوار کعبه بیانگر زوال حکومت یا دولت یا مرگ حاکم است.
 17. دیدن کعبه در خواب مژده است، اگر صاحب خواب ببیند کعبه خانه یا خانه اوست، خدمت حاکم می کند یا در خانه او (قصر او) ساکن می شود، ایالت یا وزارتخانه قبول می کند.
 18. همچنین گفته شد: هر کس در خواب ببیند که داخل کعبه می شود، به اذن خدا یا حرام آن را زیارت می کند.
 19. و اما کسی که در خواب ببیند که در بالای بام کعبه نماز می خواند، دینش شکسته می شود.
 20. اما اگر مردی در خواب ببیند که ولی اهل مکه است، به اذن و یاری خداوند در امری که آرزویش را دارد، فال نیک است.
 21. اگر مردی در خواب ببیند که به سوی کعبه می رود، دلیل بر درستی امور دینی و دنیوی اوست.
 22. و اما کسی که در خواب ببیند که در کعبه جنایت یا نافرمانی کرده است، در بیداری چیز ناخوشایندی پیش می آید.
 23. نزدیکی به کعبه در خواب نشانه صلح و صفا و آرامش خاطر است.
 24. گفته شد مردی نزد ابن سیرین آمد و گفت: دیدم بر بام کعبه نماز می خوانم.
 25. و شخص ديگرى ديد كه وارد مسجد اعظم مكه مى‏شود و بر بام كعبه نماز مى‏خواند، رؤيت خود را بر معبرى نقل مى‏كند و در پاسخ مى‏گويد: مادر ما مأموريت مى‏گيرد و از همه جا ماليات مى‏گيرد. ناقض عقیده، عقیده و سنت شریف پیامبر است.
 26. مردی را دید که گویا از کعبه عبور کرده، آن را برای شیخ بن سیرین نقل کرد و گفت:
 27. این مردی است که سنت پیغمبر را زیر پا گذاشته و وارد شور شده، آیا نمی بینی که از قبله عبور می کند؟ چنین بود، زیرا در بیداری آنچه را که جایز نیست، به خود اجازه داد، پس تعبیر ابن سیرین به این امر تأیید شد.
 28. و هر كه در خواب يا رؤيا ببيند كه حجر الاسود را لمس مي كند، از امامي از اهل حجاز پيروي مي كند، مردم گمراهند.
 29. و هر کس در خواب از آب زمزم بنوشد، نیکی کند و عزت پیدا کند.

تعبیر خواب کعبه برای نابلسی

 1. هر کس کعبه را ببیند، خیری را که عرضه می کند یا برایش اداره می کند، به او نشان می دهد
 2. هر کس در خواب ببیند که در آن نماز می خواند از دشمنان در امان می ماند و خیر به دست می آورد و اگر وارد خانه قدیم شد بر خلیفه وارد می شود.
 3. اگر چیزی از او گرفته شود از خلیفه چیزی می گیرد
 4. اگر ببیند دیواری از دیوارهای آن فرو ریخته است، نشانگر مرگ خلیفه است و نگاه کردن به آن از آنچه می ترسد در امان است.
 5. هر که در خواب ببیند اناری از کعبه دزدیده است، محرم می آید
 6. هر کس در خواب ببیند که در مکه در میان مردگان است و از او بپرسند، در شهادت می میرد
 7. هر کس در خواب ببیند در کعبه وضو می گیرد، مصیبتی است که بر امام بزرگوار وارد می شود.
 8. اگر ببیند کعبه در خانه اش است باز هم در بین مردم حجت و اعتبار دارد
 9. هر که ببیند بالای کعبه نماز می خواند، از دین خود مرتد شده است
 10. هر کس در خواب ببیند که در کعبه اشتباه کرده است، سنت رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم را نقض کرده است.
 11. هر کس کعبه را ببیند از بین رفته، نماز را ترک کرده است
 12. هر کس در کعبه کاهش یا افزایش یا تحریف جایگاه یا تغییر وضعیت آن ببیند، این تعبیر او از امام است.
 13. هر کس در خواب ببیند کعبه را طواف کرده یا برخی از مناسک را انجام داده است، در دین او صلاح است.
 14. هر کس در خواب ببیند که به سوی کعبه می رود، به سوی دین و زندگی دنیوی خود می رود.
 15. دلالت بر مسجد و مسجد دارد زیرا خانه خداست
 16. او دید که کعبه خانه او شد که مردم به دنبال آن بودند و به دلیل مقامی که او به آن دست می‌یابد، دانشی که تدریس می‌کند یا کاری که انجام می‌دهد، در درب آن ازدحام کردند.
 17. اگر برده ای توسط اربابش آزاد می شد
 18. هر که ببیند دور آن طواف می کند یا یکی از مناسک آن را انجام می دهد، با نصیحت به سلطان و عالم و عابد و پدر و مادر و یا استادی خدمت می کند.
 19. هر که کعبه را ببیند، خلیفه یا سلطان را ببیند
 20. هر که در خواب ببیند خانه اش کعبه شده و مردم آن را زیارت می کنند، دنبال چیزی است که مردم بدان نیاز دارند
 21. ممکن است برای گروهی امام باشد یا خیر و فضل بر او باد.
 22. ابن سیرین با دیدن کعبه در خواب می گوید که در مکانی کنار کعبه مشغول به کار خواهم بود و گاهی دلیل بر ازدواج و نزدیکی است.
 23. کسى که در حال بیمارى و هر گونه ناراحتى جسمى، کعبه را در خواب ببیند، دلیل بر آن است که در مکه مکرمه بمیرد و در آنجا دفن شود.
 24. و هر کس خود را در حال طواف بر کعبه ببیند، مژده به او برسد و با رفتن به مکه برای حج و اقامه نماز واجب شرفیاب شود.
 25. دیدن کعبه در خواب ممکن است به معنای سعادت این شخص باشد که خواب را می بیند، اما کسی که می بیند در مقابل کعبه بسیار گریه می کند، ممکن است ببیند که از مسافرت برمی گردد و نزد او می ماند. خانواده اش و نزدیک شدن به آنها

تعبیر کعبه در خواب

کعبه در خواب زن مجرد، اگر آن را به شکل معروف و پارچه مشکی با شکوهش که با طلا دوزی شده ببیند، شرف و شرافت و فضل است و در تعبیر آرزویی است که برآورده می شود.

و اما دختری که در خواب ببیند کنار کعبه نشسته و دستش را به سوی آسمان بلند کرده است، آن دعا برآورده می شود، مخصوصاً اگر دعا همراه با گریه سبک باشد.

تعبیر کعبه در خواب برای زن شوهردار

کعبه در تعبیر، نشانه اشراف و نیکی و آرزوهای برآورده می شود، سال او تا رسیدن به آرزوی خود است، زیرا کعبه در خواب نشان است اگر زن شوهردار او را در کت و شلوار زیبا و مشکی ببیند. لباس دوزی در تعبیر به طور کلی گریه شدید زن دست زدن به دیوار کعبه و سنگ های آن امری ستودنی است ان شاء الله که زن شوهردار از خداوند عزت یا برکت نصیب زن شود.

تعبیر کعبه در خواب زن باردار

در تعبیر دیدن زن حامله به گونه ای که گویی فرزند خود را در کعبه یا نزدیک آن به دنیا می آورد، ممدوح است. در تعبیر این است که زن حامله حجرالاسود را ببوسد یا به آن دست بزند یا پیش از آن با دعا دعا کند و همینطور گریه بر کعبه شریف در خواب مشروط بر اینکه گریه آن فریاد نباشد.

تعبیر دیدن کعبه و نگاه به آن

ابن سیرین می گوید: کسی که خواب ببیند کعبه را در خواب ببیند و در واقع با چند نفر ملاقات کند، این بدان معنی است که این شخص به دلیل هدف یا مقامی که می خواهد به دست آورد، دور او جمع می شود. افراد با هدف درخواست ازدواج خواهر یا دخترش و یا اینکه این شخص دانش زیادی دارد و می خواهد دیگران از این دانش بهره مند شوند، به ملاقات او می روند.

تعبیر دیدن کعبه و گردش و دخول در آن

ابن سیرین می‌گوید: کسی که در خواب کعبه را می‌پیچد و به آن نگاه می‌کند، به این معناست که این شخص در حال خدمت به یکی از نزدیکان خود مانند همسر، حاکم یا رئیسی در محل کارش است یا اینکه در حال خدمت به پیری است. مرد یا پیرزنی که نیاز به خدمت و مراقبت دارد یا در واقع از مادر یا مادرش مراقبت می کند، اما فردا شخصی در خواب دید که کعبه را دید و در خواب وارد شد، اگر مجرد باشد نشانگر آن است. که به زودی ازدواج خواهد کرد.

تفسیر دید بیمار به کعبه و دخول در آن

اگر مریضی در خواب ببیند کعبه را دید و وارد آن شد و در خواب احساس شادی و خرسندی کرد، این بدان معناست که این شخص می میرد، اما در آخر عمر مورد رضایت خداوند قرار می گیرد.

نماز خواندن در کعبه در خواب

هر که خود را در حال نماز در کعبه تماشا کند، آرزوی او برآورده شود و نشانه ای از جانب خداوند متعال در صراط مستقیم باشد.

اگر انسان کعبه را ببیند، دلیل بر آن است که وارد بهشت ​​می شود و به هر آنچه در دین می خواهد می رسد.

طواف دور کعبه در خواب

و هر کس در خواب ببیند که در کعبه طواف می کند، دلیل بر سالهای باقی مانده از عمرش باشد و در کل به معنای طواف کعبه با روزی و جست و جوی جدی برای برآورده شدن خواسته هایش باشد. در دنیا آرزو می کند و هر که ببیند در مقابل کعبه ایستاده و پروردگارش را می خواند، مژده است برای رسیدن به خواسته های او و کسب بالاترین مقام ها و ترفیعات به حق.

گریه در مقابل کعبه در خواب

هر که ببیند در مقابل کعبه گریه می کند غم و اندوه را از خود دور می کند و به آسایش و شادی نزدیک می شود و از بیماری شفا می یابد و از خداوند متعال آمرزش می گیرد، دیدن کعبه در خواب نشانه و دلیل بر یک انصاف انسان و محبت خداوند نسبت به او، زیرا بینشی خالصانه برای او فرستاد که امید و تقرب به خدا را افزایش می دهد.

تعبیر دیدن کعبه در جای اشتباه

 1. دیدن شخصی که بر کعبه طواف می کند ولی در جای معلوم نیست، فقها و علما در تفسیر آن اختلاف نظر کردند، ممکن است دلیل بر عجله انسان در تصمیم گیری باشد و گاهی نشانه آن باشد که بعد از ازدواج ازدواج کند. انتظار طولانی و اینکه با زنی صالح ازدواج می کند و به آنجا برمی گردد، پس از غفلت طولانی او در زندگی عادی است.
 2. و هر کس ببیند کعبه سر جای خود نیست و ببیند که مردم در اطراف آن هلهله می کنند، ممکن است از حادثه یا گناه کبیره ای که مرتکب شده بیرون بیاید.

در خواب کعبه را در خانه دیدم

هر کس در خواب ببیند کعبه خانه توست، باز هم در میان مردم بندگان و مقامات و آبرو و آبرو خواهد داشت، مگر اینکه کعبه را بد ببیند، پس خیر او نیست.

تصویری از کعبه یوتیوب

علم تفسیر رؤیا در اسلام علم بیان رؤیا یا بیان رؤیا نیز نامیده می شود، یک علم حقوقی یکپارچه اسلامی است که احکامی دارد که در وهله اول از قرآن کریم و حدیث نبوی استنباط شده است و از نظر آکادمیک به رسمیت شناخته نمی شود و می باشد. در دانشگاه ها و موسسات معتبر تدریس نمی شود. هدف این علم تفسیر رؤیایی است که از جانب خداوند می آید و دارای معانی و تعابیری است که برای فرد یا جامعه در امور دینی و دنیا مفید است یا آنچه به رؤیت راستین یا عادل معروف است، بر اساس عقیده اسلامی و عقیده اهل سنت و جماعت.

ورد تفسير الرؤي في القرآن الكريم في سورة يوسف بلفظ تأويل الأحاديث فقال تعالى: وَكَذَلِكَ يَجْتَبِيكَ رَبُّكَ وَيُعَلِّمُكَ مِنْ تَأْوِيلِ الْأَحَادِيثِ وَيُتِمُّ نِعْمَتَهُ عَلَيْكَ وَعَلَى آَلِ يَعْقُوبَ كَمَا أَتَمَّهَا عَلَى أَبَوَيْكَ مِنْ قَبْلُ إِبْرَاهِيمَ وَإِسْحَاقَ إِنَّ رَبَّكَ عَلِيمٌ حَكِيمٌ ، ومن الرؤي التي وردت في القرآن الكريم :

علم تفسیر رؤیا در اسلام از زمان پیامبر اسلام آغاز شد; چنان که در تفسیر رؤیا و تعلیم احکام تفسیر آنها به صحابه از ایشان احادیث نقل شده است و در کتب حدیثی آثاری وجود دارد که حکایت از آن دارد که صحابه و صحابه به تفسیر رؤیا پرداخته اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا