تعبیر خواب از ابن سیرین

ما به شما خدمات تعبیر خواب و رؤیا 2021 را برای بزرگترین مفسران مانند ابن سیرین، النابلسی، ابن شاهین و الوسیمی ارائه می دهیم و شامل تعبیر نمادهای مختلف همانطور که در کتب مفسران آمده است.

معنی خواب برای زن مجرد، برای زن شوهردار، برای زن باردار، برای زن مطلقه، چه بیدار شدن از خواب بیرون از خانه در خیابان، چه روی تخت روی زمین، با کسی روی تخت برای ابن سیرین و خواب بیشتر

خواب همانطور که می دانیم بی حالی و زیاد خوابیدن باعث خستگی می شود و صبح خوابیدن بر خلاف خواب شب مفید نیست زیرا انسان در هنگام خواب رشد می کند.

تعبیر خواب از ابن سیرین

 1. خروپف در خواب بیانگر غفلت بیننده خواب و فریب او از فریبنده است.
 2. بلند كردن صدا و برانگيختن آن بر قومى در شرارت، به گواهى كه از قول حق تعالى مى‏فرمايد: «وَ أَسْفَلُوا صَوْتَكُمْ».
 3. توجه از خواب حکایت از حرکت پدربزرگ و پذیرش او دارد
 4. روی شکم خوابیدن زمین، پول، خانواده و فرزندان را به ارمغان آورد
 5. خوابیدن به پشت، حواس پرتی و ذلت و مرگ است و چه بسا حکایت از خالی شدن کار و رهایی از غم و اندوه دارد، اگر حمد و ثنای خدای متعال را بجا آورد.
 6. به پهلو خوابیدن نیکو یا بیماری یا مرگ است و هر کس ببیند زیر درختان خوابیده است نسل او بسیار خواهد بود.
 7. خوابیدن در خواب غافل است و هر کس ببیند خواب است یا می خواهد بخوابد، بیانگر بطالت است و برای همه بد است مگر کسانی که ترسیده اند یا در انتظار اندوه یا عذابی هستند که در آن بیفتند.
 8. اگر کسی در خواب ببیند که در قبرستان یا روی قبر خوابیده است، بیانگر مرگ برای بیمار و برای سالم بیکاری است.
 9. خواب دلیل بر غفلت از منافع و غفلت از آنچه خداوند متعال انسان را به نیکی امر فرموده است.
 10. شاید خواب برای صاحبان طاعت و کوشش و برای ترک دنیا و جشن گرفتن زینت آن سفری پسندیده باشد.
 11. اگر مردم آنها را در خواب ببینند، نشان دهنده مرگ عمومی یا گرانی است
 12. هر کس در خواب ببیند که به پشت می خوابد، از دنیا بیرون می رود و خواب بیانگر از بین رفتن نگرانی و خواب ناگوار است و برای حاکمان بیانگر انزوا و برای دیگران فقدان و فقر آنهاست. .
 13. خواب زن مجرد ازدواج است و خواب را رفع گناه می گویند زیرا قلم فرشتگان خواب را از خواب برمی دارند و می گفتند خواب مستی است که ذهن یا بیماری را می پوشاند.
 14. هر که در خواب ببیند خواب است و ترسید، در امان است، و گفته شده است که خواب، بیانگر غفلت از علایق است.
 15. به پشت خوابیدن حواس پرتی و ذلت و مرگ است و چه بسا حکایت از کار خالی دارد و خوابیدن به پهلو خبر و بیماری یا مرگ است.
 16. اگر در خواب دیدید که در تختی تمیز و راحت می خوابید، این پیش بینی می کند که در سعادت و آرامش و شادی در کنار عزیزتان زندگی خواهید کرد.
 17. اگر در مکان‌های استراحت و انتظاری که برای خواب در نظر گرفته نشده بخوابید، بیماری و توقف کار را پیش‌بینی می‌کند.
 18. اگر با یک کودک کوچک بخوابید، این عشق متقابل و شادی را در خانه پیش بینی می کند
 19. اگر دیگران را در خواب ببینید، بر تمام موانعی که شما را از لذت بردن از لذت زنان باز می دارد، غلبه می کنید.
 20. اگر خواب ببينيد كه با شخص ناخوشايند يا چيز ناپسندي همخوابه ايد، پيش بيني مي كند كه عشق شما محو مي شود و احساسات شما نسبت به كس كه دوستش داريد تغيير مي كند و از اين عمل بي ملاحظه پشيمان مي شويد.
 21. اگر دختری در خواب ببیند که با معشوق خود یا با یک افسونگر زیبا می خوابد، این به او هشدار می دهد که با میل خود در برابر جذابیت ها و وسوسه های او تسلیم شود.
 22. هر که ببیند در خواب است، این فساد در دین اوست و چه بسا از مصلحت خود غافل بوده است، زیرا حضرت علی رضی الله عنه می فرماید: مردم در خوابند و چون بمیرند باز می ایستند. در ادعیه آمده است خدایا ما را از خواب غافل بر حذر کن.
 23. و هر که در خواب ببیند: به پشت خوابیده است، فرمانش را محکم می کند، حالش را می پذیرد، و دنیا زیر دست اوست، زیرا زمین تکیه گاه محکمی است و در برابر دیدگانش است.
 24. و هر که در خواب ببیند که صاف می‌خوابد، پولش از بین می‌رود و قوتش ضعیف می‌شود، و سیر اوضاع را احساس نمی‌کند و نمی‌داند کارها چگونه خواهد بود.
 25. و اگر شادی با چشمانش متوجه تو شد، بخواب، زیرا ترس ها همه در امان هستند
 26. و هر کس در خواب ببیند که خواب او را پوشانده است، از این که خداوند متعال می فرماید: «هنگامی که خواب بر تو غلبه کرد، از او در امان است».
 27. و خواب استراحت است، به فرموده خداوند متعال: «وَ ما خَوْتَکُمْ أَسْتَعْنَا» یعنی استراحت.
 28. در مجموع خواب خواب به هشت جنبه تعبیر می شود: امنیت، آسایش، غفلت، فساد، مرگ، از دست دادن پول، ضعف قوا و شادی.
 29. در مورد هوشیاری، به حرکت، کوشش و تمایل به اطاعت ترجمه می شود
 30. هر که در خواب ببیند: گویا خواب است و بیدار شده، پس در چیزی می یابد که از آن غافل است.
 31. هر کس در خواب ببیند که در خواب بیدار شده او را به راه حق هدایت می کند و برخی گفته اند.
 32. آن دو رهگذر گفتند ای خوابیده ها تا کی می خوابی برخیز و قبل از قیامت تماشا کن.
 33. هر که در خواب ببیند: فلانی او را بیدار کرد، بعد شبیه آن، خواب بیدار شدن را به پنج صورت تعبیر کرد: توجه به کار، چسبیدن به امور دینی و دنیوی، برگرداندن چیزی که شرعاً حرام است، اسباب بسیار. معیشت و افزایش زندگی.

تعبیر خواب در خواب برای الاحساء

و اما خواب، هر کس خواب ببیند که خواب است، این فساد در دین اوست، و چه بسا از مصلحت خود غافل بوده، او را برای آن بیدار کنید.

تفسیر دید خواب – یوتیوب

https://www.youtube.com/watch?v=hVp5Frd4whg

علم تفسیر رؤیا در اسلام علم بیان رؤیا یا بیان رؤیا نیز نامیده می شود، یک علم حقوقی یکپارچه اسلامی است که احکامی دارد که در وهله اول از قرآن کریم و حدیث نبوی استنباط شده است و از نظر آکادمیک به رسمیت شناخته نمی شود و می باشد. در دانشگاه ها و موسسات معتبر تدریس نمی شود. هدف این علم تفسیر رؤیایی است که از جانب خداوند می آید و دارای معانی و تعابیری است که برای فرد یا جامعه در امور دینی و دنیا مفید است یا آنچه به رؤیت راستین یا عادل معروف است، بر اساس عقیده اسلامی و عقیده اهل سنت و جماعت.

ورد تفسير الرؤي في القرآن الكريم في سورة يوسف بلفظ تأويل الأحاديث فقال تعالى: وَكَذَلِكَ يَجْتَبِيكَ رَبُّكَ وَيُعَلِّمُكَ مِنْ تَأْوِيلِ الْأَحَادِيثِ وَيُتِمُّ نِعْمَتَهُ عَلَيْكَ وَعَلَى آَلِ يَعْقُوبَ كَمَا أَتَمَّهَا عَلَى أَبَوَيْكَ مِنْ قَبْلُ إِبْرَاهِيمَ وَإِسْحَاقَ إِنَّ رَبَّكَ عَلِيمٌ حَكِيمٌ ، ومن الرؤي التي وردت في القرآن الكريم :

علم تفسیر رؤیا در اسلام از زمان پیامبر اسلام آغاز شد; چنان که در تفسیر رؤیا و تعلیم احکام تفسیر آنها به صحابه از ایشان احادیث نقل شده است و در کتب حدیثی آثاری وجود دارد که حکایت از آن دارد که صحابه و صحابه به تفسیر رؤیا پرداخته اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا